Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom ogrodowe meble z betonu

Czy warto zainwestować w ogrodowe meble z betonu?

Data publikacji 28 października 2021

Beton jest wyjątkowo trwałym materiałem, który od wielu lat rządzi we współczesnych realizacjach architektonicznych. Zajmuje niezwykle ważną pozycję w projektowaniu przestrzeni, ponieważ umożliwia budowę wielu interesujących i dopasowanych do indywidualnych potrzeb inwestora rozwiązań, które bardzo często zaskakują swoją oryginalnością.

Do czego można wykorzystać prefabrykaty betonowe?

Prefabrykaty betonowe stosuje się do budowy nawierzchni wokół domu, podjazdów, tarasów i ogrodzeń, małej architektury, różnego rodzaju mebli oraz multifunkcyjnych ogrodowych obiektów wypoczynkowych.

Z elementów betonowych z powodzeniem można zaprojektować w ogrodzie komfortową przestrzeń wypoczynkową. Nieograniczona jest liczba aranżacji ogrodowej strefy relaksu, która bazuje na produktach betonowych. Wszystko zależy głównie od wolnej przestrzeni i opracowanej koncepcji przez projektanta dotyczących zagospodarowania terenu.

Z prefabrykatów betonowych można stworzyć:

  • bujną zieleń,
  • oczko wodne,
  • grill albo palenisko,
  • a nawet fontannę.

Komfortowe i nowoczesne meble z betonu

Prefabrykaty betonowe mogą zostać wykorzystane do budowy mebli ogrodowych. Moduły najczęściej mają regularne i geometryczne kształty, co pozwala stworzyć z nich nawet betonową sofę z oparciem.

Wystarczy tylko ułożyć elementy kolejno na sobie, a jeden z boków wznieść o jeden poziom wyżej. Górną część oparcia można zakończyć daszkiem albo ostatnią warstwę zapełnić ziemią i posadzić tam ozdobne kwiaty.

W taki właśnie sposób zbudujemy multifunkcyjny obiekt, który będzie pełnił funkcję mebla albo donicy. Może także posłużyć jako parawan chroniący prywatność.

Sofa z betonu powinna zostać wyposażona w wygodne siedzisko ogrodowe. Do takiego mebla świetnie pasują rozmiarem gotowe poduchy, które przeznaczone są najczęściej na meble zaprojektowane z palet. Alternatywnym rozwiązaniem może być zamontowanie drewnianych deseczek.

Jakie są największe zalety mebli z betonu?

Meble ogrodowe z betonu charakteryzują się przede wszystkim znacznie lepszą trwałością niż te zaprojektowane z tworzyw sztucznych czy drewna. Ich bardzo dużym atutem jest także łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ nie wymagają stosowania specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.

Produkty, które powstały dzięki wykorzystaniu prefabrykatów betonowych, mogą być ze sobą łączone w spójne i wieloelementowe kompozycje. Wykonane w ten sposób multifunkcyjne aranżacje i obiekty można dodatkowo rozwijać o kolejne elementy, które stworzą wspaniałą strefę wypoczynkową.

Budowa ogrodowej strefy relaksu z betonowych mebli to bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny. Betonowe podstawy, ławki, stoliki i gotowe zestawy można znaleźć na stronie: https://www.jadar.pl.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Planujesz budowę domu na działce