Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo najpiękniejsze kuchnie

Najpiękniejsze kuchnie – o czym trzeba pamiętać w trakcie aranżacji?

Data publikacji 16 marca 2021


Kuchnia jest wyjątkowo trudnym pomieszczeniem do aranżacji. Musi być pomieszczeniem funkcjonalnym i jednocześnie przytulnym. Jak zaprojektować kuchnię, w której przygotowywanie posiłków będzie wygodne i łatwe?

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Decyzja o tym, czy wolimy kuchnię otwartą czy zamkniętą jest bardzo indywidualna. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, jak i wady.

Kuchnia otwarta jest idealnym rozwiązaniem, gdy nasze mieszkanie nie jest duże. W takiej sytuacji przestronne wnętrze wygląda dużo atrakcyjniej. Ciekawym połączeniem kuchni z pokojem jest stół, który jest idealnym miejscem, by nie tylko wspólnie spożywać posiłki, ale również wypić kawę czy pograć z dziećmi w gry planszowe.

Najpiękniejsze kuchnie są pomieszczeniami, które stylistycznie wpisują się w wystrój mieszkania. Dzięki temu przestrzeń jest spójna i harmonijna. Pokój dzienny płynnie przechodzi w kuchnię.

Kuchnia zamknięta to idealny wybór dla rodzin, które nie lubią roznoszących się po pomieszkaniu zapachów. Zamykana kuchnia jest również dobrym sposobem na ukrycie naczyń, które nie zostały sprzątnięte natychmiast po posiłku.

Jaki kolor do kuchni?

Najpiękniejsze kuchnie mają klasyczną kolorystykę, która sprawdza się przez długie lata. Lite drewno w naturalnym odcieniu będzie pięknie wyglądało w kuchni klasycznej, rustykalnej, jak i industrialnej.

Drewniane blaty w połączeniu z białymi meblami pomogą stworzyć elegancką kuchnię w stylu skandynawskim. Wykorzystując białą płytę MDF z połyskiem można zaaranżować nowoczesne wnętrze.

Kolejnym kolorem, który pomoże stworzyć wyjątkową kuchnię jest czerń. Nie jest to łatwy kolor do aranżacji, ale za to wyjątkowo elegancki. Czarne meble w kuchni idealnie komponują się z drewnianymi blatami. Warto również połączyć je z szarością lub bielą, kontrast rozjaśni i rozweseli kuchnię. Czarna kuchnia, która będzie miała czerwone elementy dekoracyjne będzie niebanalna.

Światło tworzy nastrój

Światło w kuchni ma ogromne znaczenie. Najpiękniejsze kuchnie mają oświetlenie, które jest praktyczne, ale również nastrojowe.

W kuchni powinno znaleźć się kilka punktów świetlnych. Oświetlenie górne jest niezbędne, gdy sprzątamy kuchnię. Oświetlenie pod szafkami jest konieczne do gotowania, a kinkiety rozjaśnią przestrzeń, gdy potrzebujemy wyłącznie delikatnego światła.

Najpiękniejsze kuchnie to pomieszczenia, których aranżacja została przemyślana w każdym, najdrobniejszym nawet szczególe. Warto zadbać, by pomieszczenie było funkcjonalne i jednocześnie przyjemne, przecież kuchnia to serce domu.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka