Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza robienie mebli na wymiar

Dlaczego robienie mebli na wymiar jest lepsze niż ich kupowanie w sklepie?

Data publikacji 9 lipca 2023


Aranżacja własnego mieszkania nie jest prostą sprawą. Wybór odpowiedniego koloru ścian, różnego rodzaju dodatków czy sprzętów domowych może być ciekawym doświadczeniem, aby stworzyć idealne wnętrze. Jednak to właśnie największy problem zazwyczaj jest w przypadku doboru odpowiednich mebli do pomieszczenia. Ważnym czynnikiem wówczas branym pod uwagę jest rozmiar przestrzeni, gdzie będą one użytkowane czy chociażby ich pojemność. W przypadku małych mieszkań opcje te są dość istotne. Jest także kilka innych opcji, które warto, jest wziąć pod uwagę przy wyborze mebli na zamówienie, a tych, które dostępne są od ręki w sklepach. 

Idealne dopasowanie — idealne rozwiązanie 

Meble na zamówienie idealnie sprawdzą się w przypadku wyboru rozwiązań do kuchni lub łazienki. Zazwyczaj są one idealnie skrojone pod pomieszczenie, w którym mają być zamontowane, a także dobrze dopasowane do potrzeb. W przypadku gotowych zestawów mebli są one zazwyczaj standardowych rozmiarów z możliwością dokupienia dodatkowych szafek. W momencie wyboru mebli na zamówienie możliwości tych jest zdecydowanie wiele więcej, bez zależności, w jakich obowiązują standardy. Ważne tu jest, aby końcowy efekt był zadowalający. 

Zamawiając meble typowo pod zamówienie, można dowolnie wybierać pomiędzy:

  • szerokością mebli, 

  • wysokością całego zestawy, 

  • dowolną głębokością, 

  • różnego rodzaju opcjami: jak szafki, półki, szuflady, 

  • kolorystyką. 

Dzięki tym opcjom łatwiej jest zagospodarować całą możliwą przestrzeń, bez pozostawienia zbędnych luk (jak na przykład w przypadku mebli pod sufit do kuchni w małych pomieszczeniach), a jednocześnie uzyskując ciekawy efekt wizualny. 

Meble z trwalszego materiału

Meble wykonane na zamówienia są produkowane z materiału dużo lepszego niż te, które są dostępne w sklepach. Ich wytrzymałość jest dużo większa, jednocześnie sprawiając, że dłużej posłużą w pomieszczeniach. Ma to także duże znaczenie ekologiczne w tym momencie. Meble gotowe zazwyczaj są produkowane z materiału typu sklejka, gdzie w przypadku tych na zamówienie decyzja o materiałach, z których będą one produkowane, są indywidualną decyzją kupującego.  Decydując się na meble pod zamówienie wybór materiałów, jest o wiele większy, kolorystyka również. Są one zdecydowanie lepiej dopracowane, a także unikatowe w każdym szczególe. Jest to świetny sposób na podkreślenie oryginalnego stylu we wnętrzu, ponieważ nie występują dwa takie same meble na zamówienie.

Czym kierować się wybierając meble na zamówienie? 

Wybierając meble zaprojektowane pod nas, warto, jest wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby osób mieszkających w domu. W momencie gdy większa powierzchnia będzie zajmowana przez półki czy wysuwane szuflady, warto, jest postawić na meble wykonane pod zamówienie, które będą lepiej dopasowane do potrzeb niż te gotowe ze sklepu oraz unikniemy trzymania się standardowych ram rozmiarowych. Będą one zdecydowanie praktyczniejsze, a także zapewnią lepsze funkcjonowanie w pomieszczeniu. 

Choć mogłoby się wydawać, że meble na zamówienie są dużo droższą inwestycją, niż te gotowe i dostępne w sklepie, warto, jest przeprowadzić dogłębną kalkulację oraz sprawdzić wszystkie związane z nimi korzyści. Wówczas może się okazać, że opcja mebli robionych pod zamówienie będzie korzystniejsza od innych. 

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampa łazienkowa