Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo doniczki ozdobne do domu

Jak wybrać doniczki ozdobne do domu?

Data publikacji 11 kwietnia 2021


Kwiaty w mieszkaniu to niezbędny element dekoracyjny, który sprawia, że wnętrze staje się przytulne i bardziej przyjazne. Trzeba również pamiętać, że doniczki to niezastąpione uzupełnienie, które podkreśla urok rośliny. Jak wybrać doniczki ozdobne do domu?

Styl ma znaczenie

Doniczki ozdobne do domu muszą być przede wszystkim dobrane tak, by spełniały wymagania roślin. Źle dobrane doniczki mogą powodować gorszy rozwój kwiatów lub nawet ich uschnięcie. Nie znaczy to jednak, że doniczki nie powinny być dopasowane do stylu, w jakim wykończone jest mieszkanie.

Do mieszkania nowoczesnego idealne będą doniczki z tworzywa sztucznego. Kolorystyka ich jest bardzo szeroka, więc każdy jest w stanie dobrać doniczkę, która będzie idealnie wpisywała się w wystrój wnętrza. Najczęściej wybieramy doniczki białe, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Szare doniczki są bardziej stonowane. Czarne są niezwykle ekskluzywne.

Do mieszkania w stylu rustykalnym lub vintage idealne będą doniczki gliniane. Ich naturalny wygląd idealnie będzie komponował się ze stylem pokoju dziennego. Do wnętrz industrialnych sprawdzą się doniczki wykonane z betonu architektonicznego. Mogą być na drewnianych lub metalowych nogach. Również świetnie będą wyglądały ozdobne doniczki do domu z czarnego metalu.

Jak dobrać doniczkę do kwiatka?

Doniczki ozdobne do domu muszą być tak dobrane do roślin, by podkreślać ich urodę.

Storczyki to kwiaty, które już wiele lat temu podbiły nasze serca i znajdują się niemal w każdym mieszkaniu. Warto pamiętać, że najlepiej czują się i wyglądają w długich, prostych doniczkach. Doniczka nie powinna mieć żadnych elementów dekoracyjnych, które będą przyćmiewały urok storczyka.

Kaktusy, które mają równie wielu zwolenników, co przeciwników pięknie prezentują się w doniczkach glinianych. Warto również sadzić je w szerszych misach, które pozwalają na stworzenie interesujących i różnorodnych kompozycji.

Kwiaty wiszące

Warto pamiętać, że kwiaty na ścianie to również sposób na aranżację wnętrza. Wertykalne doniczki ozdobne do domu od kilku lat biją rekordy popularności w naszych salonach. Jest to sposób na aranżacje całej ściany. Kompozycje stworzone na ścianie są zachwycające.

Doniczki do takich kompozycji powinny być proste. Najlepiej sprawdzają się plastikowe, które są lekkie. Każde dodatkowe obciążenie ściany może okazać się niekorzystne.

Wybierając doniczki ozdobne do domu trzeba dostosować je do rośliny, które będą w nich rosły oraz do stylu mieszkania. Tak dobrane doniczki będą prawdziwą ozdobą.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka