Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo zasłony do sypialni

Jak wybrać zasłony do sypialni?

Data publikacji 9 kwietnia 2021


Zasłony w sypialni są ważnym elementem dekoracyjnym, który wpływa na wystrój pokoju. Nie jest to jednak wyłącznie dekoracja. Zasłony powinny chronić nas przed nadmiarem światła, hałasem oraz czujnym okiem sąsiadów. Jak wybrać zasłony do sypialni, by były eleganckie i praktyczne?

Zasłony zaciemniające – co to jest?

Zasłony do sypialni typu blackout potrafią zmniejszyć ilość światła wpadającą do pokoju nawet o 95%. Jest to niezmiernie ważne dla osób, które pracują w nocy, a w dzień odsypiają. Warto jednak pamiętać, że w nocy również potrzebujemy ciemności. Latarnie uliczne potrafią być bardzo uciążliwe.

Kolejnym atutem zasłon zaciemniających jest możliwość redukcji hałasów dobiegających z zewnątrz. Ma to duże znaczenie, gdy nasza sypialnia nie wychodzi na cichy park czy skwerek lecz na ulicę po której nawet w nocy jeździ dużo samochodów.

Warto również pamiętać, że zasłony powinny nas chronić przed ciekawskimi sąsiadami. Nawet, gdy w pokoju jest zapalone światło.

Jak dopasować zasłony do sypialni?

Zasłony do sypialni powinny być dobrane tak, by korespondowały ze stylistyką wnętrza. Do sypialni nowoczesnych sprawdzą się zasłony proste i minimalistyczne.

Szarość, odcienie beżu oraz biel sprawdzą się niemal w każdej sypialni. Można wykorzystać dwie zasady doboru zasłon. Jedną z nich jest dobranie podobnej lub identycznej tonacji, w jakiej jest dywan, kapa na łóżko czy dekoracyjne poduszki. Wtedy uzyskamy sypialnię bardzo stonowaną i spokojną. Jest to idealne pomieszczenie dla osób, które nie lubią ekstrawaganckich rozwiązań.

Innym sposobem, który jest przeznaczony dla osób odważniejszych, jest dobranie zasłon do sypialni na zasadzie kontrastu. Dzięki takiemu połączeniu sypialnia będzie żywa i radosna.

Nie tylko jednokolorowe!

Wybierając zasłony do sypialni warto również zwrócić uwagę na zasłony w kolorowe wzory. Tak dobrane zasłony sprawią, że sypialnia będzie niebanalna i jedyna w swoim rodzaju.

Do sypialni w nowoczesnym stylu można zdecydować się na zasłony w geometryczne wzory. Kwadraty, koła czy romby będą bardzo interesujące. Do sypialni w stylu glamour sprawdzą się zasłony w duże kwiaty. Warto wybrać zasłony z błyszczącego weluru, który podkreśli przepych stylu. Granatowe, czarne czy ciemno zielone zasłony wprowadzą niesamowity klimat do wnętrza.

W sypialni w stylu skandynawskim sprawdzą się białe zasłony z delikatnym nadrukiem drzew lub motywów roślinnych. Motywy florystyczne sprawdzą się również w sypialni nowoczesnej. Ogromne liście monstery, tropikalny las czy barwne kwiaty ożywią wnętrze.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka