Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Kółka meblowe obrotowe

Kółka meblowe obrotowe – kiedy się sprawdzą i jak je dobrać?

Data publikacji 19 kwietnia 2023


Obrotowe kółka do mebli to bardzo praktyczne akcesoria. Kiedy warto je wykorzystać? Jak je wybrać, gdy planuje się ich montaż?

Kółka meblowe występują w wielu wariantach, w tym także jako kółka obrotowe, które można kupić w sklepie internetowym Uchwyty Meblowe 24 – https://uchwytymeblowe24.pl/kolka-meblowe-obrotowe. Zobacz, w jakich meblach wykorzystuje się je najczęściej i jak dobrać te najlepsze.

Kiedy stosuje się obrotowe kółka do mebli?

Obrotowe kółka meblowe to zazwyczaj małe kółka przymocowane do nóg lub podstawy mebli, które umożliwiają ich łatwe przesuwanie i obracanie w dowolnym kierunku. 

W przeciwieństwie do kół, które poruszają się tylko w linii prostej, kółka skrętne obracają się o 360 stopni, dzięki czemu idealnie nadają się do mebli, które muszą być często przemieszczane.

Kółka obrotowe są powszechnie stosowane w krzesłach biurowych, ale można je również znaleźć w innych meblach, takich jak fotele, biurka, stoły i szafki. Występują w różnych rozmiarach i wykonane są z wielu materiałów, w tym z tworzywa sztucznego, gumy i metalu, co pozwala na dobranie ich do konkretnego mebla.

Duży wybór kółek meblowych obrotowych dostępny jest pod adresem: https://uchwytymeblowe24.pl/kolka-meblowe-obrotowe.

Jak wybrać odpowiednie kółka meblowe?

Wybór odpowiednich obrotowych kółek do mebli wymaga uwzględnienia kilku czynników, w tym wagi i wielkości mebli, powierzchni podłogi oraz przeznaczenia mebli. Poniżej prezentujemy najważniejsze czynniki, na które trzeba zwracać uwagę przy ich zakupie:

Obciążenie kółek

Należy wybrać takie kółka obrotowe, które będą w stanie utrzymać ciężar mebli. Nośność kół można zwykle znaleźć w specyfikacjach produktu, na przykład w opisach produktów w sklepie: https://uchwytymeblowe24.pl/kolka-meblowe-obrotowe.

Średnica kółek

Trzeba wziąć pod uwagę rozmiar kół. Większe koła mogą łatwiej toczyć się po nierównych powierzchniach, natomiast mniejsze będą najlepsze na gładkie powierzchnie.

Materiał kółek

Miękkie materiały, takie jak guma, mogą zapewnić lepszą przyczepność na śliskich powierzchniach, natomiast mogą utrudniać poruszanie się mebla po dywanach i wykładzinach dywanowych. Na miękkie nawierzchnie lepiej wybrać kółka twarde. Z kolei twarde powierzchnie, takie jak kafelki lub drewno, mogą wymagać kółek z miękkim wykończeniem, aby uniknąć zarysowań.

Hamulce

Jeśli meble mają być zabezpieczone w określonych sytuacjach przed przemieszczaniem się, warto zdecydować się na kółka z hamulcami.

Styl kółek

Producenci oferują obecnie różne warianty kółek pod względem stylu, na przykład można zdecydować się na te o wyglądzie tradycyjnym albo nowoczesnym. Warto zatem uwzględnić ich budowę oraz kolorystykę, dzięki czemu można odpowiednio dobrać je do mebli.

Podsumowując, obrotowe kółka do mebli mogą być przydatnym dodatkiem, zapewniając elastyczność i łatwość przemieszczania, a także pomagają chronić podłogi przed zadrapaniami i zarysowaniami spowodowanymi nadmiernym ciężarem mebli. Dobierając odpowiednie kółka do posiadanych mebli, można nie tylko sprawić, że będą bardziej praktyczne, ale również uzyskają atrakcyjny wygląd.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Planujesz budowę domu na działce