Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród Profesjonalne zakładanie ogrodu

Profesjonalne zakładanie ogrodu

Data publikacji 26 maja 2021

Posiadacze domów z ogrodem to prawdziwi szczęściarze. Mogą do woli relaksować się w przydomowej przestrzeni zielonej. Jednak zanim przyjdzie czas na wypoczynek we własnym ogródku, trzeba go najpierw jakoś zagospodarować.

Czy warto zlecić zakładanie ogrodów firmie zewnętrznej?

Nie da się ukryć, że nie jest łatwo samodzielnie zająć się zaprojektowaniem przestrzeni przydomowej. Nawet jeśli ktoś decyduje się wyłącznie na wysianie trawy oraz żywopłot czy tuje wokół płotu, powinien pomyśleć chociażby o podziemnym systemie ich nawadniania. Dla laików temat ten jest na pewno kłopotliwy. Znacznie lepiej jest zlecić projektowanie ogrodu firmie zewnętrznej. Zalet takiego rozwiązania jest całe mnóstwo. Przede wszystkim, przed założeniem ogrodu, będziemy mogli zobaczyć projekt tego, jak przestrzeń przydomowa będzie wyglądała. Większość firm trudniących się zakładaniem ogrodów, współpracuje z architektami przestrzeni zielonej. Oznacza to, że nasz ogród stworzy osoba, dla której projektowanie ogrodów do chleb powszedni. Weźmie ona pod uwagę nie tylko nasze preferencje co do tego jaki ogród mniej więcej chcemy, ale również doradzi, jakie rośliny na danej ziemi dobrze się przyjmą, a całość pomysłu będzie spójna. Projektanci ogrodu dobrze wiedzą, jak go zaaranżować, aby stylem przypominał ogród prowansalski, francuski czy japoński.

Jak przebiega proces zakładania ogrodu?

Zakładanie ogrodu nie jest procesem bardzo wydłużonym w czasie – porównując z budową domu, jest to naprawdę niedługo. Oczywiście, wszystko zależy od powierzchni do zagospodarowania, oraz od tego co ma być w niej zrobione. Chociażby zamontowanie drewnianego tarasu trwać będzie przecież znacznie dłużej niż układanie w tym miejscu zwykłej kostki brukowej. Zakładanie ogrodu rozpoczyna się od przeprowadzania prac ziemnych ogrodowych. Zazwyczaj trzeba przekopać całą powierzchnię działki pod ogród, wywieźć gruz i nawieźć świeżej ziemi. Potem zakłada się drenaż nawierzchniowy i robi nasadzenia. Najważniejsze jest, oczywiście, znalezienie dobrej ekipy, której można ufać. Wieloletnim doświadczeniem, wywodzącym się z pasji i kompleksowością usług może pochwalić się firma Rtbserwis.pl, której zaufały już setki zadowolonych klientów.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Meble ogrodowe