Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo lampy nad stół trendy

Wiszące lampy nad stół trendy

Data publikacji 1 kwietnia 2021


Modne lampy na stół to przede wszystkim modele oparte o konstrukcję koła. Do najpopularniejszych należą tak zwane plafony, które przypominają świecące obręcze oraz lampy wiszące. Warto zauważyć, że mogą być one zawieszone zarówno prostopadle, jak i równolegle do podłogi.

Montaż lampy

Żeby je przymocować do sufitu, wystarczy użyć stalowych linek, ale czasami są również bezpośrednio przywieszane pod sufitem. Materiałem wykorzystywanym do produkcji świetlistych kół jest z reguły metal lub mosiądz. Zdecydowanie rzadziej używa się stali, która jest malowana proszkowo na matowy kolor. Na uwagę zasługują również żarówki LED, które mogą występować w postaci świecących listew, które są wygięte w podobny sposób co stalowe obręcze. Lampy nad stół trendy, jakie panują to przede wszystkim wzory kuliste. Dużą popularnością cieszą się żyrandole okrągłe oraz ścienne lampy, które mają kształt pierścienia lub koła. W celu przymocowania ich do podłoża wystarczy użyć krótkich uchwytów metalowych. Duża średnica kół sprawi, że lampy będą stanowiły ciekawą dekorację ściany. Warte uwagi są również lampy wykonane z kolorowego szkła. Taki materiał doskonale pasuje do lamp wiszących w salonie. Na uwagę zasługuje fakt, że możliwe jest łączenie ze sobą różnych kolorów takich samych kloszy. Najmodniejsze są zniekształcone wielobarwne kule. Przy dobraniu odpowiednich modeli można otrzymać naprawdę spójną stylistykę. Warto również zwrócić uwagę na lampy wykonane z gładkiego szkła, które posiadają widoczne pęcherzyki powietrza.

Rodzaje lamp

Szczególnie polecane są takie odcienie jak szmaragdowa zieleń, musztardowa żółć, oraz ceglana czerwień. Oczywiście lampy powinny być wybrane kolorystycznie do pomieszczenia, ponieważ w innym wypadku nie będą pasować. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup lamp marmurowych. Jest to niezwykle wytrzymały oraz elegancki materiał. Często wykorzystywana jest lżejsza imitacja marmuru, ponieważ jest znacznie łatwiejsza w obróbce. Naturalny marmur wykorzystywany jest do produkcji lamp podłogowych, natomiast imitacje marmuru polegają na wykorzystaniu charakterystycznego rysunku żył na kamieniu do zdobienia kloszy szklanych. Takie rozwiązanie sprawia, że zyskują niepowtarzalny oraz naturalny wygląd. W sprzedaży są dostępne lampy marmurowe z kamiennymi podstawami, a także z kloszami okrągłymi w kształcie kuli. Najbardziej popularne są klasyczne jasne wersje marmuru, ale do niektórych pomieszczeń będą pasować lepiej ciemne odcienie. Cały czas popularne są minimalistyczne wzory lamp, które są niezwykle proste, a jednocześnie eleganckie.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka