Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo wykrywanie przecieków wody

Wykrywanie przecieków wody – procedura, metody

Data publikacji 24 lipca 2021

Podejrzewasz, że w Twoim domu, mieszkaniu lub w firmie dochodzi do przecieku wody. Rachunki rosną, konstrukcja budynku niszczeje, a Tobie ta sytuacja zakłóca spokój. Co robić w przypadku gdy mamy podejrzenie przecieku, ale nie wiemy, w którym miejscu go szukać?

Jak zlokalizować wyciek wody?

Wyciek wody objawia się nie tylko kapiącym kranem lub lejącą się wodą w misce ustępowej. Podczas przecieku wody pojawia się wilgoć w pomieszczeniu, tworzą się mokre plamy na ścianach, podnosi się podłoga. W przypadku pojawienia się wilgoci zacznij od dokładnych oględzin wszelkich podłączeń instalacji wodnych i grzejników w swoim domu. Zajrzyj też w miejsca, które są oddalone od tego, gdzie jest widoczna wilgoć. Źródło wycieku wody może być zlokalizowane w ścianie, pod posadzką, nad sufitem, a nawet na tarasie lub balkonie. Dokładne oględziny lokalu pozwolą na wstępne rozpoznanie tematu i możliwość zawężenia poszukiwań przyczyny wycieku.

Wykrywanie przecieków wody krok po kroku

Po wstępnym obejrzeniu pomieszczeń należy zawiadomić ubezpieczyciela o swoich podejrzeniach. Niezależnie od tego, czy przyczyną Twojego niepokoju jest kręcący się licznik pomimo zamkniętego dopływu wody, czy może wilgoć na ścianach. Zgłoszenie szkody pozwoli w przyszłości na zwrot kosztów wykrycia wycieku oraz jej późniejszej naprawy.
Następnie warto odszukać zdjęcia i projekty prowadzenia instalacji w lokalu. Jeśli tylko je posiadasz będzie Ci łatwiej zlokalizować położenie rur.
Kolejnym etapem jest kucie posadzki lub ścian mając nadzieję, że to właśnie w tym miejscu doszło do przecieku. Możesz też skorzystać z pomocy fachowców. Specjaliści w tej dziedzinie zlokalizują przeciek wody bezinwazyjnie z niemal 100% skutecznością – z pomocą specjalistycznych urządzeń. Istnieje kilka metod lokalizacji wycieków wody, z których korzystają fachowcy.

Metody lokalizacji wycieków wody

Metody lokalizacji wycieków wody opierają się na przeprowadzaniu badań za pomocą kamer termowizyjnych, sond wgłębnych, gazu znacznikowego, pomiarów wilgotności czy metod akustycznych (np. geofony, loggery). Metoda jest dopasowywana do indywidualnego przypadku. Fachowcy w pierwszej kolejności starają się używać metod bezinwazyjnych do lokalizowania wycieków wody. Dzięki temu kucie odbywa się w miejscu, gdzie rzeczywiście jest przeciek, a więc naprawa będzie dużo krótsza i mniej kosztowna.
Skorzystaj z usług zaufanej firmy, która zajmuje się wykrywaniem i lokalizowaniem przecieków wody. Dzięki pomocy dobrych fachowców szybko uporasz się z problemem nieszczelnych rur.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka