Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo kuchnia w stylu angielskim

Jak wygląda kuchnia w stylu angielskim?

Data publikacji 6 kwietnia 2021


Kuchnia w stylu angielskim jest połączeniem elementów tradycji z nowoczesnością. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którzy preferują klasyczne połączenia, które nie są typowe w dzisiejszych czasach.

Cechy charakterystyczne stylu angielskiego

Szczególnie ważną rolę odgrywają dodatki, które powinny być dobrane we właściwy sposób. Wnętrze, które jest urządzone w takim stylu, posiada niepowtarzalny klimat oraz charakter. Pomieszczenia są również bardzo przytulne, a ich wygląd jest ponadczasowy. Styl narodził się w epoce wiktoriańskiej, właśnie w tamtym czasie powstały zdobione boazerie, ciężkie meble oraz wysokie listwy. Głównym celem było uzyskanie eleganckiego oraz stylowego wyglądu, który robiłby wrażenie. Charakterystyczną cechą stylu angielskiego jest przytulność. Na uwagę zasługuje również zastosowanie wielu kolorów oraz stylowego wyposażenia. Doskonałym dodatkiem, który będzie pasował do kuchni w stylu angielskim są naturalne kwiaty. Dzięki temu wnętrze będzie ciepłe i urokliwe. W przypadku jasnego wnętrza doskonale sprawdzą się klasyczne, drewniane meble. Mogą to być wygodne sofy lub fotele zdobione przy użyciu tkanin z motywem florystycznym. Najlepiej pasują takie kolory jak beż, zieleń, róż oraz wanilia. Na uwagę zasługuje również błękit, który występuje w różnych odcieniach. Należy jednak mieć na uwadze, że kuchnia wykonana w stylu angielskim doskonale prezentuje się także w ciemnym wydaniu. Ciekawą alternatywą jest również zastosowanie ciemnego drewna, które doda elegancji oraz naturalności.

Meble w stylu angielskim

Warto zauważyć, że meble w takim kolorze są ponadczasowe i nawet po upływie wielu lat prezentują się świetnie. Takie meble powinny koniecznie być wykonane z prawdziwego drewna. W sprzedaży dostępne są również wierne imitacje, które nie odstają wiele pod względem jakości, jednak znacznie lepszym wyborem jest klasyczne drewno. Cechą charakterystyczną może być ozdobny front lub przeszklenie ze szprosami. Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracyjne gzymsy, które mogą być użyte jako zakończenie otwartych półek. Należy pamiętać, że całe umeblowanie musi być spójne. Szafki, które są przykryte jednym blatem powinny stać ustawione w rzędzie. W kuchni angielskiej bardzo ważna jest tak zwana wyspa kuchenna, która znajduje się na środku pomieszczenia. Do jej stworzenia wymagana jest jednak duża powierzchnia, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Ważną rolę odgrywa również okap, który powinien być zamontowany nad wyspą kuchenną. Może on pełnić również funkcję półki na kuchenne dodatki. Drewno w kuchni powinno znajdować się również na podłodze.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka