scarlettmeble.pl

Blog budowlany

Najlepsze wyroby bednarskie
Lifestyle

Najlepsze wyroby bednarskie

W obecnych czasach zawód bednarza jest rzadko spotykany. Coraz mniej drewnianych beczek jest obecnie potrzebnych. Beczki drewniane oprócz świetnego wyglądu mają wiele przymiotów, o których warto wspomnieć.

Dlaczego używamy drewnianych beczek?

Nie wszystko można zamknąć w plastikowych lub metalowych pojemnikach. Od wieków wiadomo, że produkty przechowywane w drewnianych beczkach osiągają swoją wartość tylko dzięki aromatom i barwie uzyskiwanym dzięki drewnu. Tak się dzieje, chociażby w procesie produkcji whisky lub Bourbona.

Co więcej, beczki wykonane z drewna nie niszczeją i nie tracą swoich właściwości przez długie lata w przeciwieństwie do metalowych, które potrafią skorodować albo plastikowych, które pękają w wyniku utleniania.

Ponadto tradycja bednarska tak głęboko wtopiła się w naszą kulturę, że nie wyobrażamy sobie niektórych sytuacji bez beczek. Jak można, by zakisić w domu na wsi kapustę czy ogórki bez dębowej beczki. Nie każdy wie, że drewniane wiadro lub ceber też wytwarzane są przez bednarza. Prawdę mówiąc, na rynku dostępnych jest wiele produktów z drewna. Cena tych produktów nie jest niska, lecz biorąc pod uwagę ich klasyczne piękno i wyjątkową trwałość nie są to wygórowane kwoty. Każdy produkt wykonywany jest ręcznie, dzięki temu zyskuje niepowtarzalny charakter.

Co znajdziemy u bednarza?

Jak wcześniej wspomniano, zakład bednarza najczęściej kojarzony jest z beczkami. Nie jest to jedyny produkt oferowany przez te manufaktury. Produkowane są tam drewniane wiadra o różnej pojemności. Można też znaleźć drewniane cebry o różnej wielkości. Świetnie się sprawdzą jako ozdoba ogrodu bądź pojemnik na wodę. Rewelacyjny antałek na napoje rozlewane w worki typu bag in box pozwoli na niebanalną ozdobę stołu podczas uroczystości w stylu szlacheckim. Zamiast z butelek wino może być serwowane wprost z antałka. Donice na kwiaty to już prawdziwa klasyka, wykonane z klepek połączonych metalową obręczą uświetnią każdą rabatę z kwiatami. Na koniec produkt dla ludzi wymagających. Drewniana balia ustawiona przed sauną i wypełniona zimną wodą jest niebanalnym elementem wykończeniowym strefy SPA.

Jeżeli oferta bednarza wydaje się ciekawa, należy odwiedzić witrynę internetową http://bednarstwo.com/pl/ znaleźć tu można wiele produktów w atrakcyjnych cenach.