Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo ceny projektów wnętrz

Ceny projektów wnętrz: ile kosztuje usługa projektowania wnętrza?

Data publikacji 14 kwietnia 2021


Coraz więcej osób korzysta obecnie z pomocy projektantów wnętrz. To oferta, z którą można otrzymać fachową pomoc przy aranżacji przestrzeni domu, mieszkania, ale też innych pomieszczeń, na przykład biura, hotelu czy kawiarni. Ile kosztuje projektowanie wnętrz? Sprawdź przykładowe cenniki!

Kiedy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Chociaż wnętrza można aranżować we własnym zakresie, to jednak wiele osób decyduje się na korzystanie z pomocy projektantów wnętrz. To propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby otrzymać fachowe porady dotyczące urządzenia przestrzeni w swoim stylu.

Projektant może zaproponować między innymi:
– dobór materiałów
– kolorystykę wnętrza
– meble i inne wyposażenie
– praktyczne rozwiązania poprawiające funkcjonalność wnętrza

Zatem jego pomoc może być nieoceniona wtedy, gdy samemu nie mamy pomysłu na aranżację, ale też chcemy, aby wnętrze było dopasowane do naszych potrzeb i przy tym praktyczne i funkcjonalne.

Projektowanie wnętrz: ceny

Koszty związane z projektowaniem wnętrz są zróżnicowane, dlatego też przy wyborze tego typu usługi należy pamiętać o tym, że ceny projektów wnętrz dla tej samej przestrzeni nie zawsze pokrywają się ze sobą, co jednocześnie powoduje, że pojawiają się pomiędzy nimi spore różnice.

Najczęściej trzeba liczyć się z kosztem rozpoczynającym się od około 50 złotych za metr kwadratowy zaprojektowanej przestrzeni. Z kolei w renomowanych biurach można otrzymać projekt wnętrza w cenie nawet około 100 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Zatem zaprojektowanie wnętrza mającego 50 metrów kwadratowych będzie oznaczało wydatek wynoszący od około 2 500 złotych do nawet ponad 5 000 złotych.

Można spotkać się także z niższymi cenami, na przykład nawet około 20 złotych za metr kwadratowy. Należy jednak wskazać, że bardzo niska ceny projektów wnętrz zazwyczaj oznacza niższą jakość projektu albo odnosi się jedynie do koncepcji wnętrza – bez dostarczenia pełnej dokumentacji projektowej do jego wykończenia.

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Aby mieć pewność, że projekt wnętrza będzie udany, warto poświęcić czas na wybranie dobrego projektanta. Obecnie wybór specjalistów jest spory, więc często pojawia się pytanie – jaki projektant wnętrz jest najlepszy?

Gdy zależy nam na atrakcyjnie wyglądającym domu czy mieszkaniu, nie musimy od razu decydować się na pomoc biura z górnej półki. Można także wybrać te, które mają nieco mniejsze doświadczenie i są mnie znane na rynku, lecz także mogą pochwalić się atrakcyjnym portfolio pełnym pięknych projektów.

Aktualnie bardzo popularne są także usługi projektowana wnętrz polegające na ich realizacji online. Wtedy klient nie spotyka się z projektantem osobiście, lecz może omówić z nim wszystkie szczegóły usługi za pośrednictwem internetu lub telefonicznie.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka