Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo projekty domów z antresolą

Co najczęściej charakteryzuje projekty domów z antresolą?

Data publikacji 1 kwietnia 2021


Antresola to zabudowane półpiętro. Dlatego, by sobie pozwolić na coś takiego, musi być to projekt domu o bardzo wysokich pomieszczeniach. Uważa się nawet, że wysokość ścian musi wynosić około 4 metry. Projekty domów z antresolą charakteryzują się tym, że właśnie dzięki antresoli znacznie zostaje zwiększona powierzchnia danego domu.

Czym jest antresola?

Antresola zwykle ma charakter otwartego pomieszczenia, ulokowanego bezpośrednio nad głównym pomieszczeniem. Do tej pory projekty domów z antresolą uwzględniały ją jako sypialnię, dzisiaj w wielu projektach na antresoli znajduje się gabinet, kącik zabaw dla dzieci lub kącik hobbystyczny czy też wypoczynkowy. Czasami antresola w projektach domów uwzględniana jest także tam gdzie są niskie stropy i wtedy pełni ona rolę schowka lub pomieszczenia gospodarczego.
Uwzględnienie w projekcie antresoli pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej domu bez zmieniania jego metrażu. Ponadto antresola znacznie podnosi funkcjonalność danego wnętrza.

Wiele ciekawych propozycji

Kiedyś antresole były bardzo popularne zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Dzisiaj z powrotem wracają do łask i jest wiele bardzo ciekawych projektów domów z antresolą. Antresola jest, przede wszystkim, bardzo wygodnym miejscem, dającym duże możliwości oraz pozwalającym na oddzielenie części sypialnej od dziennej w danym domu.
Tego typu miejsce idealnie sprawdza się w domach o małym metrażu, dużym, piętrowych budynkach czy nawet w domach jednopoziomowych.
Za każdym razem jest to dodatkowa przestrzeń, która, gdy jest dobrze zagospodarowana, może być bardzo miłym i przyjemnym, i przede wszystkim użytecznym miejscem.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Decydując się na projekt domu z antresolą, trzeba go dokładnie przeanalizować. Wszelkie niedogodności wynikające z powstania takiego miejsca powinny być zlikwidowane i poprawione już na etapie projektowania. Ponadto antresola powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów, trwałych i mocnych. Coraz częściej w większości projektów pojawia się antresola w połączeniu z luksferami lub też szklanymi taflami.

Gdzie najczęściej umieszcza się antresolę?

Bardzo dużą popularnością cieszą się projekty domów jednorodzinnych, w których antresola umieszczona jest nad salonem. Jednak znaleźć można także projekty, które uwzględniają antresolę jako łącznik nad jadalnią lub jako połączenie sypialni z biblioteką.
Ten element domu występuje tam, gdzie nacisk kładzie się na funkcjonalność pomieszczeń oraz na ich nowoczesny i ciekawy styl.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka