Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo rolety rzymskie do kuchni

Jakie rolety rzymskie do kuchni?

Data publikacji 4 kwietnia 2021

Rolety rzymskie do kuchni są tworzone z różnych rodzajów tkanin. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku zasłon. Rolety rzymskie są bardzo łatwe w montażu i nawet osoba bez większego doświadczenia powinna sobie poradzić z tym zadaniem.

Jak zamontować rolety?

Mogą być mocowane na szynę lub karnisz, ale można również spotkać modele montowane na sufit lub ramę od okna. Dzięki temu zmiana aranżacji wnętrza zajmuje mało czasu i w szybki sposób można zmienić wystrój kuchni. Ważnym aspektem, który wpływa na dopasowanie rolety rzymskiej jest nasłonecznienie jakie występuje w pomieszczeniu. W przypadku kuchni nie powinno ci zależeć na ograniczeniu promieni słonecznych, natomiast sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej w przypadku pokoju dziecka lub sypialni. Do kuchni najlepiej pasują rolety wykonane z materiałów, które mają słaby stopień zacienienia, a także rolety prześwitujące. W przypadku zbyt intensywnego światła wystarczy zastosować roletę rzymską duo. Posiada ona podwójną warstwę materiału, taką która blokuje światło oraz przezroczystą. Odpowiednia regulacja rolety sprawi, że łatwo ograniczysz nasłonecznienie kuchni. Ciekawym rozwiązaniem są również rolety wewnętrzne zaciemniające, które są idealne, gdy nasłonecznienie jest bardzo wysokie, a nadmiar światła utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Są to rolety często stosowane w sypialniach, a także pokojach dzieci. Działają w oparciu o mechanizm koralikowy lub sznurkowy, dzięki czemu w łatwy sposób można wyregulować ich położenie.

Zalety rolet rzymskich

Głównym celem rolety rzymskiej jest oczywiście ochrona pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych, ale spełnia także funkcje dekoracyjne. W sprzedaży są dostępne rolety wykonane z rozmaitych materiałów, dlatego każdy powinien dopasować coś do swoich preferencji. Jeżeli rozmiary kuchni są niewielkie to najlepiej wykorzystać rolety w jasnych kolorach, dzięki czemu pomieszczenie optycznie będzie wydawać się większe. Na uwagę zasługują również modele we wzory kwiatowe oraz motywy roślinne. Jeżeli nie możesz zdecydować się na materiał to w niektórych sklepach możesz złożyć zamówienie na bezpłatną próbkę tkaniny. Ważne jest również określenie rozmiaru rolety rzymskiej, ponieważ musi ona pasować do reszty wnętrza. Rolety są również łatwe w czyszczeniu, ponieważ z reguły produkowane są z bawełny. Dlatego wystarczy pralka oraz klasyczny proszek do prania, żeby pozbyć się zabrudzeń. Tkaniny barwione wymagają większej uwagi, dlatego w ich przypadku dobrać odpowiednią temperaturę prania. Alternatywą może być również pranie ręczne.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka