Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom zasłony

Modne zasłony – na co postawić w 2022 roku?

Data publikacji 2 marca 2022

Nie ulega wątpliwości, że mieszkanie musi być zaaranżowane w sposób spójny, tak aby wszystko pięknie się ze sobą komponowało. W tym kontekście warto zwrócić uwagę także na zasłony, których wybór nie może być przypadkowy. Z drugiej strony większość z nas, urządzając mieszkanie, kieruje się obecnymi trendami. Jakie modne zasłony warto wybierać w 2022 roku?

Moda, która nie przemija

Modne zasłony w 2022 roku to przede wszystkim modele uniwersalne, które sprawdzą się w każdego rodzaju wnętrzach. Możemy bowiem postawić na białe bądź ciemne zasłony, które idealnie pasują przede wszystkim do salonu bądź do sypialni. Warto mieć na uwadze, że kolor zasłon może być dopasowany do barwy dominującej w danym pomieszczeniu, lecz równie dobrze może ją w ciekawy sposób przełamywać. Uniwersalne, modne zasłony nigdy nie przestają być na topie, dlatego warto je wybrać, jeśli nie lubimy zbyt często zmieniać wystroju naszych wnętrz bądź też dysponujemy ograniczonym budżetem na przeprowadzenie owych zmian. Pamiętajmy przy tym, że ciemne zasłony idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach nasłonecznionych, gdyż z reguły przepuszczają one mniej światła. 

Zasłony w stylu vintage i rustykalnym

Dla wszystkich, którym znudziły się już typowe zasłony jednobarwne, idealną propozycją będą modne zasłony w stylu vintage lub rustykalnym. Doskonałym wyborem będzie modna zasłona w kwiaty, najlepiej w nieco wyblakłych barwach. Tego typu ozdoba sprawdzi się przede wszystkim w tradycyjnie urządzonych wnętrzach bądź tam, gdzie chcemy wnieść nieco więcej kolorów i radości, z którymi powszechnie kojarzone są kwiaty. Dla osób, które wolą nieco bardziej abstrakcyjne wzory, dobrym rozwiązaniem okazuje się być modna zasłona z różnego typu motywami liści, figur geometrycznych czy marmurkowymi wzorkami. Wszystko po to, aby nasze wnętrza wpisywały się obecnie obowiązujące trendy. Warto mieć na uwadze, że rok 2022 nie różni się znacznie pod tym względem od poprzednich lat. 

Wysoka jakość na lata

Zakup modnych zasłon wydaje się być bardzo dobrą inwestycją – w ostatnich latach zyskują one na popularnością znacznie bardziej, niż tradycyjne rolety, które, choć nowoczesne, nie tworzą w domu przyjaznej i ciepłej atmosfery. Rodzaj zasłon dobrze jest dobierać odpowiednio do stylu, w jakim urządziliśmy nasze wnętrza. Miejmy też na uwadze nasze własne preferencje – modne zasłony vintage i uniwersalne modele sprawdzą się w niemal każdych wnętrzach, dlatego to, czy zdecydujemy się na jednobarwny model, czy też w kwiaty, zależy wyłącznie od naszego gustu. 

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Planujesz budowę domu na działce