Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo dekoracje ścienne do salonu

Dekoracje ścienne do pokoju – jaki rodzaj dekoracji wybrać?

Data publikacji 10 lipca 2021

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego wolnego czasu. To pomieszczenie, w którym często biesiadujemy wspólnie z naszą rodziną czy znajomymi. Salon powinien więc zostać urządzony w taki sposób, aby zapewniać nam komfort, spokój i wygodę.

Dekoracje ścienne do salonu – co wybrać?

Dekoracje ścienne do salonu to dość skomplikowany temat, bowiem ściany bardzo często stanowią jeden z głównych elementu wystroju wnętrza. Decydując się na konkretną dekorację trzeba mieć na uwadze to, że będzie ona wpływać na resztę pomieszczenia.

Przy dekorowaniu ścian w salonie można zdecydować się na przykład na ich ozdobienie za pomocą farby. Ściany w ciekawych, niestandardowych kolorach same w sobie stanowią ciekawą dekorację. Dodatkowo można się także pokusić o wykonanie na naszej ścianie malunku – opcja ta doda wnętrzu artyzmu, szczególnie jeżeli zostanie wykonana przez profesjonalnego artystę.

Ozdoba ścian w salonie – kiedy zdecydować się na powieszenie obrazu?

Obrazy zdobiące salon to w większości przypadków bardzo dobry pomysł. Obraz sprawi, że ściana przestanie być pusta, a dodatkowo stworzy kompozycję z resztą obiektów znajdujących się w pomieszczeniu. Przy wyborze obrazu należy pamiętać o tym, żeby jego styl odpowiadał wystrojowi naszego salonu. Klasyczny obraz może gryźć się z nowoczesnym wnętrzem, z kolei awangardowe dzieło może nie pasować do salonu w stylu rustykalnym. Przy umieszczaniu obrazu na ścianie warto dokładnie przemyśleć jego położenie. Obrazy powinny być zawieszone w taki sposób, by nie burzyć istniejącej harmonii pomieszczenia.

e-dekoracje.com.pl
Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka