Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo stoliczek kawowy

Jak wybrać stoliczek kawowy?

Data publikacji 1 kwietnia 2021

Stoliczek kawowy to ważny element wystroju każdego salonu. To przy nim odpoczywamy, ale również często przyjmujemy gości. O czym trzeba pamiętać wybierając stolik kawowy?

Uzupełnienie wnętrza

Stoliczek kawowy to bardzo ważny element dekoracyjny. Wybierając go należy kierować się stylem, który panuje w pokoju dziennym. Stolik jest uzupełnieniem aranżacji.

Do salonu w stylu industrialnym idealnie będzie pasował stoliczek drewniany na metalowych nogach. Do pokoju dziennego w nowoczesnym stylu można wybrać stolik z błyszczącej płyty MDF. Czarny będzie niezwykle ekskluzywny. Biały idealnie wpisze się w wystrój.

W salonie w stylu skandynawskim pięknie będzie wyglądał stolik z białym blatem i drewnianymi nogami. W pokoju dziennym glamour warto postawić na stolik na srebrnych lub złotych ramach. Szklany blat dopełni stylizacji.

Jak wybrać rozmiar stolika kawowego?

Stoliczek kawowy jest meblem niskim, który najczęściej ustawiany jest przy sofie. Musi być rozmiarem dopasowany do sofy, przy której się znajduje. Zaleca się, by wybrać stolik, który jest o 2,5 do 5 cm niżej niż siedzisko sofy.

Wybierając stolik kawowy należy również określić jego wielkość. Stolik, który ma stać w pobliżu dużego wypoczynku również powinien być większy. Przy niewielkiej sofie można zdecydować się na mały stoliczek.

Wybierając stolik trzeba zwrócić uwagę, by bez problemu można było postawić przy nim kilka puf dla gości. Dzięki temu będziemy mogli z przyjaciółmi komfortowo wypić kawę i porozmawiać.

Jak wybrać materiał na stolik kawowy?

Stoliczek kawowy może być wykonany z drewna, metalu czy szkła. Wybór materiału uzależniony jest od stylu, który panuje w salonie.

Do pokoju dziennego w stylu skandynawskim, rustykalnym czy vintage idealnie będą wyglądały stoliki drewniane. Warto pamiętać, że w stylu skandynawskim sprawdzi się biały stolik, do salonu rustykalnego można postarzyć drewno.

Do salonu w stylu industrialnym idealny będzie stolik o naturalnym kolorze drewna. Warto połączyć je z czarnymi, metalowymi ramami. W salonie glamour sprawdzi się stolik ze szklanym blatem. Można wybrać blat transparentny, ale również bardzo ciekawie będzie wyglądało białe lub czarne szkło.

Do nowoczesnego salonu również będzie pasował stolik ze szklanym blatem. Można również postawić na płytę MDF.

Stoliczek kawowy to meble, który jest nie tylko ozdoba salonu, ale również musi być wygodny i praktyczny. Warto również pamiętać, że do niewielkich salonów można wybrać stoliczek, który ma dodatkowe szuflady, półkę czy skrytkę pod blatem. Jest to idealne miejsce do przechowywania drobiazgów.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka