Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo brązowa sypialnia

Jak zaaranżować brązową sypialnię, by nie była monotonna?

Data publikacji 20 marca 2021


Brązowa sypialnia to idealny wybór dla osób, które cenią sobie naturalny styl. Jest to kolor bardzo spokojny, który ułatwia odpoczynek i wycisza. Jak stosować brązy w sypialni, by nie była monotonna?

Beżowe ściany

Beż na ścianach sprawi, że sypialnia będzie gustowna i przytulna. Jest to kolor, na tle którego brązowe meble będą wyglądały bardzo elegancko.

Brązowe, drewniane łóżko z wysokim zagłówkiem, szafki nocne ustawione symetrycznie po obu stronach łóżka to meble, które sprawią, że sypialnia będzie również praktyczna. W brązowej sypialni sprawdzą się również żyrandole tekstylne, które dają miękkie i przytulne światło.

Na beżowych ścianach pięknie będą wyglądały sepiowane zdjęcia. Za zagłówkiem łóżka można również wykorzystać tapetę w ciemniejszych odcieniach brązu, które będzie kontrastowała z kolorem ścian. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zagłówek łóżka wykonany z tapicerowanych paneli 3D, które oczywiście może być w kolorze czekolady, karmelu lub cynamonu.

Dodatki, które ożywią sypialnię

Brązowa sypialnie nie musi być nudna i stonowana. Warto jednak pamiętać, że dodatki nie powinny być w krzykliwych kolorach.

Brązowa sypialnia komponuje się z kolorami ziemi. Taki wystrój zapewni spokój i odpoczynek. Dla osób, które chcą ożywić sypialnię, również znajdą się interesujące pomysły.

Niebieskie poduszki, doniczki na kwiaty czy pled na łóżku sprawią, że sypialnie stanie się elegancka. Białe dodatki świetnie komponują się z ciemnymi brązami. Butelkowa zieleń to kolor bardzo elegancki i stonowany. Sprawi, że sypialnie nabierze klasycznego, ekskluzywnego wyglądu. Jasno zielony kolor dodatków sprawdzi się w sypialni nowoczesnej. Jest idealny, by wprowadzić go po długiej i mroźnej zimie. Kolor młodej trawy sprawi, że sypialnia stanie się radosna i wiosenna.

Szarość świetnie komponuje się z ciemnym beżem, karmelem czy cynamonem. Takie połączenie sprawdzi się w mieszkaniach industrialnych. Warto pamiętać, że meble do takiego wnętrza powinny być proste i surowe.

Wprowadzając kolorowe dodatki trzeba pamiętać, że nie może być ich za dużo. Brązowa sypialnia jest spokojna, stonowana. Odcienie brązu sprzyjają wyciszeniu, które jest niezbędne wieczorem. Duża ilość kolorowych dodatków może zaburzyć harmonię.

Warto również pamiętać, że w sypialnie niezbędne są kwiaty. Nie tylko sprawiają, że wnętrze staje się przytulne, ale przede wszystkim poprawiają jakość snu. Doniczki do sypialni w nowoczesnym stylu mogą być białe. Do sypialni rustykalnej gliniane, a w sypialni industrialnej sprawdzą się z betonu architektonicznego na metalowych rusztowaniach.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka