Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo meble w stylu nowojorskim

Jak wybrać meble w stylu nowojorskim?

Data publikacji 8 kwietnia 2021

Styl nowojorski to mieszanka kulturowa ze wszystkich stron świata. Meble w stylu nowojorskim mogą być połączone w różnych kolorach, wzorach oraz materiałach.

Wybór mebli

Takie zestawienie jest możliwe tylko w tym stylu, dzięki czemu tworzy swój niepowtarzalny klimat. Kolorystyka jest z reguły stonowana, a większość mebli jest w kolorze białym, szarym lub beżowym. Stosunkowo rzadko, ale również pojawia się kolor czarny, który także pasuje do stylu nowojorskiego. Oczywiście wyraziste kolory również mogą się sprawdzić, ale muszą być w odpowiedni sposób dobrane. Występują one z reguły przy dekoracjach oraz pojedynczych meblach. W przypadku niektórych aranżacji doskonale sprawdzi się kolor granatowy oraz fioletowy. Na szczególną uwagę zasługuje fuzja faktur, która stanowi podstawę w nowojorskim stylu. Charakterystycznymi materiałami są aksamit oraz welur. Dużą popularnością cieszy się również prawdziwe drewno, naturalna skóra, a nawet metal oraz szkło. Warto zauważyć, że występują także takie ciekawe wzory jak geometryczne arabeski oraz marokańska koniczyna. W nielicznych przypadkach pasować będą wzory roślinne, ale należy pamiętać, żeby posiadały one zbliżoną kolorystykę. Styl nowojorski jest połączeniem estetyki oraz wysokiego poziomu komfortu. Pięknie urządzone wnętrze jest równie ważne, co jego funkcjonalność. Dlatego elementem wartym uwagi jest kanapa, która powinna zapewniać maksymalną wygodę.

Charakterystyczne cechy stylu nowojorskiego

Jest to również mebel, który przyciąga uwagę jako pierwszy. Ciekawie wyglądają kanapy, które posiadają pikowane oparcie oraz okrągłe podłokietniki. Kanapy wykonane w nowojorskim stylu są zazwyczaj osadzone nisko, jednak można zdecydować się na model posiadający delikatne nóżki. Welurowa tapicerka jest czymś, co wyróżnia meble w stylu nowojorskim. Jest to materiał, który szczególnie podkreśla elegancję mebli. Jej zastosowanie może w łatwy sposób podnieść prestiż pomieszczenia. Na uwagę zasługuje również połyskujące wykończenie mebli, którym może być srebrne obramowanie lub błyszczące fronty. Ważną rolę w stylu nowojorskim odgrywa również ustawienie mebli. Należy pamiętać, że w salonie powinny znajdować się jedynie fotele, kanapa oraz stolik kawowy. W sypialni najlepiej ustawić łóżko w samym centrum, a po jego obu stronach warto ustawić szafki nocne, które dadzą wrażenie symetrii. W jadalni musi się znaleźć efektowny żyrandol oraz stół z krzesłami wykonanymi w stylu eleganckim. W przypadku łazienki nie można zapomnieć o wannie wolnostojącej, która najlepiej pasuje do stylu nowojorskiego.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka