Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo meble styl skandynawski

Meble styl skandynawski – największy trend ostatnich lat

Data publikacji 30 marca 2021

Styl skandynawski już od wielu lat wiedze prym wśród największych designerskich trendów. Ludzie pokochali styl skandynawski za jego estetyczną prostotę i uniwersalizm. Czym tak właściwie charakteryzują się wnętrza w stylu skandynawskim i dlatego stał się on tak popularny?

Skandynawski styl życia

Skandynawski styl życia, który w pełni definiuje słowo „hygge” to zbiór zasad, a właściwie cała filozofia życia polegająca na oderwaniu się od zgiełku i szybkiego tempa życia.

Hygge to filozofia, która dotyczy niemal każdej dziedziny życia. Nie omija także wystroju wnętrz, którego charakterystyczną cechą są meble styl skandynawski. Charakteryzują się one klasyczną prostotą i występują najczęściej w odcieniach szarości, beżów czy też w kolorze białym. Istotnym elementem wystroju są dodatki, tkaniny i odpowiednio dopasowane oświetlenie, które sprawia, że wnętrze skandynawskiego mieszkania staje się przytulne, zgodnie z zasadami stylu życia „hygge”

Meble styl skandynawski

Meble styl skandynawski to największy designerski trend ostatnich lat. Meble w tym stylu charakteryzują się prostą i minimalistyczną formą. Kolekcję mebli skandynawskich w takiej właśnie formie przygotował sklep Strong-Tree.pl. Brak misternych zdobień i jasne odcienie mebli sprawiają, że wnętrze nabiera harmonii i ładu.

Mnóstwo osób z całego świata zdecydowało się na urządzenie swoich czterech kątów w stylu skandynawskim. Meble skandynawskie zachwycają swoim ascetyzmem i prostotą, która w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i dodatkami, tworzy niesamowicie przytulny klimat, który sprzyja zagłębianiu się w filozofii hygge.

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Choć styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, urządzenie domu czy mieszkania nie zawsze jest łatwym zadaniem. Główną ideą stylu skandynawskiego jest ograniczenie nadmiaru kolorów i kształtów. Meble w stylu skandynawskim powinny być wykonane z naturalnego drewna, które podkreślają kontakt ludzi z naturą, co zresztą jest głównym nurtem filozofii hygge.

Warto postawić na meble i dodatki wykonane wyłącznie z naturalnych surowców. Oprócz samych mebli kluczowym elementem stylu skandynawskiego jest podłoga, która koniecznie musi być drewniana oraz wybór farby na ściany. Drewnianą podłogę można wyłącznie zalakierować, zachowując naturalną barwę drewna, lub zabielić, co sprawi, że wnętrze stanie się dużo bardziej ascetyczne. Drewniane meble styl skandynawski będą wyglądać idealnie na tle ścian w odcieniach szarości, beżów czy bieli.

Warto też pamiętać o ograniczeniu ilości mebli do absolutnego minimum, gdyż minimalizm jest jednym z kluczowych elementów stylu skandynawskiego i filozofii hygge.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka