Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo szafka drewniana do łazienki

Odpowiednia szafka drewniana do łazienki

Data publikacji 24 marca 2021


Podczas projektowania łazienki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, żeby była funkcjonalna. Szafka drewniana do łazienki jest doskonałym rozwiązaniem, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Zalety drewna

Drewno oczywiście powinno być odpowiednio zabezpieczone, ponieważ przedmioty znajdujące się w łazience narażone są na częsty kontakt z wodą. Dlatego warto wybierać jedynie meble wykonane z najwyższej jakości materiałów. Drewniane szafki doskonale ocieplają pomieszczenie, są także ponadczasowe oraz uniwersalne. Współczesna technologia sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie drewnianych szafek w pełni odpornych na wilgoć. Najlepiej sprawdzają się szafki wykonane z drewna sosnowego. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór mebli w naturalnych barwach sosny. Oczywiście można również wybrać szafki w innych wersjach kolorystycznych, jednak najlepiej wygląda naturalne drewno. Należy również odróżnić meble wykonane z prawdziwego drewna od mebli stworzonych ze sklejki, która jest znacznie tańszym substytutem. Sosnowe szafki drewniane sprawdzą się dobrze zarówno we wnętrzu nowoczesnym jak i klasycznym. Będą one dobrze pasować również do łazienek wykonanych w stylu rustykalnym. Drewno jest materiałem, którego obróbka jest bardzo łatwa. Dzięki temu na rynku jest dostępnych wiele modeli szafek w różnych kształtach oraz wymiarach. Ciekawym rozwiązaniem są także liczne zdobienia oraz rzeźbione fronty, które dodają elegancji.

Dopasowanie szafki do łazienki

Wybór jest tak duży, że każdy powinien znaleźć coś pasującego do swojej łazienki. Należy jednak pamiętać, że wygląd to nie wszystko, ponieważ szafki powinny być również funkcjonalne. Oznacza to, że muszą zmieścić wszystkie niezbędne przybory kosmetyczne. Ważnym zadaniem jest również zamaskowanie nieestetycznych fragmentów w łazience, takich jak odpływ i rury. Szafka powinna być odpowiednio dopasowana pod względem wymiaru do pomieszczenia. W pierwszej kolejności trzeba się zdecydować na typ szafek i określić ich wymiary. W większości łazienek można znaleźć szafki pod umywalką. Popularnym rozwiązaniem jest tradycyjna, nieduża szafka z drzwiczkami, która jest dopasowana do rozmiarów umywalki. Ważnym elementem jest także wisząca szafka z lustrem, która jest jednym z najbardziej praktycznych mebli. Pełni ona jednocześnie funkcje szafki i lustra. Dzięki temu można w łatwy sposób zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. W przypadku większych łazienek doskonale sprawdzi się wysoka, wąska szafka łazienkowa. Jest to mebel, który nie zajmuje dużo miejsca, a jest niezwykle pojemny i prezentuje się dobrze.

Styl etniczny w aranżacji wnętrz

Redakcja scarlettmeble.pl

Doradzamy w kwestiach związanych z budownictwem, a także umeblowaniem i aranżacją wnętrz. Dzielimy się poradami dotyczącymi budowy i remontu domów i mieszkań oraz ich nowoczesnego urządzania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Autorska półka