Jak zrobić flower box z żywych kwiatów?
Data publikacji 30 marca 2021
Masz już dość banalnych rozwiązań? Chcesz zaskoczyć ukochaną osobę nietuzinkowym prezentem? Flower box to połączenie tradycji i świeżości w oryginalnym wydaniu, które zachwyci każdego! Kwiaty zawsze były oznaką szacunku i oddania. Ich delikatność i piękno to kwintesencja kobiecości. Nic więc dziwnego, że od wieków cieszą się niesłabnącą popularnością, a Panie je uwielbiają.
Dlaczego flower box?
Powiedz stop rutynie i postaw na efektowne, designerskie pudełko wypełnione po brzegi kwiatami. To wybór nieoczywisty, urokliwy i praktyczny. Kwiaty w pudełku dłużej zachowają świeżość dzięki obecności nasączonej wodą gąbki florystycznej. Kompozycja flower boxa jest stabilna, to zatem gotowy element dekoracyjny każdego pomieszczenia.
Jak zrobic flower box?
Flower box to ciekawa opcja dla kreatywnych osób. Jego wykonanie nie powinno sprawić większych problemów, a zachwyt i podziw obdarowanej osoby są gwarantowane.
Do wykonania flower boxa potrzebne będą:
– pudełko,
– kwiaty cięte,
– gąbka florystyczna (zielona),
– wiaderko z wodą,
– celofan,
– wstążka.
Flower box krok po kroku
Na początku konieczny jest zakup odpowiedniej ilości kwiatów ciętych. Decydując się na jednolitą kompozycję np. czerwonych róż warto kupić więcej kwiatów, bo puste przestrzenie w takim flower boxie zdecydowanie nie są pożądane, a wizja początkującego florysty może odbiegać od rzeczywistości. W przypadku boxa wypełnionego rozmaitymi gatunkami roślin dobrze jest mieć w zanadrzu zapas zielonych gałązek np. asparagusa, które z łatwością wypełnią wszelkie dziury w kompozycji.
1. Pierwszym krokiem przy tworzeniu flower boxa jest zabezpieczenie dna pudełka przed wilgocią. Celofan będzie dobrym wyborem.
2. Gąbkę florystyczną docinamy nożykiem, by pasowała do kształtu pudełka. Tak przygotowaną wkładamy powoli do wiaderka z wodą. Uwaga! W tym miejscu niezwykle ważne jest by nie zanurzać na siłę gąbki w wodzie. Tworzą się wówczas bąbelki powietrza i nie nasącza się ona równomiernie. Gąbkę należy położyć na tafli i zaczekać aż sama opadnie na dno. Tak namoczoną wkładamy do wyściełanego celofanem pudełka.
3. Teraz czas pozbyć się nadmiaru liści z łodyg oraz nadprogramowej długości. Kwiaty mogą być tej samej wysokości, bądź stopniowane tak, by tworzyły zaokrąglony kształt, gdzie najwyższy punkt kompozycji znajduje się w centrum. Najlepszą metodą podcinania jest cięcie długie, ukośne. Umożliwi ono kwiatom łatwiejsze pobieranie wody oraz ułatwi wbijanie ich w gąbkę.
4. Odpowiednio przycięte kwiaty mocujemy zaczynając od środka i symetrycznie dodając kolejne, aż pudełko się zapełni. Gotowy flower box można dodatkowo ozdobić elegancką wstążką z bilecikiem.